اصول کار دستگاه های سنگ شکن فکی
همه سنگ شکن های فک بر اساس یک اصل ساده عمل می کنند. دو صفحه یا آرواره های سنگین ، ذرات بزرگ بین آنها را خرد می کنند. یک فک متحرک با یک حرکت بیضوی مقابل یک فک ثابت که در قاب نصب شده است ، متقابل است.
 
 
صفحات سنگ شکن فکی
در طی یک چرخه عملیاتی ، شکاف بین دو فک باز می شود. یک ذره به داخل آن می ریزد ، فک ها بسته می شوند و ذره را خرد می کنند. خرد شدن بیشتر قطعات شکسته شده تا جایی ادامه دارد که ذرات به اندازه کافی کوچک شوند تا از طریق جاذبه از دهانه پایین سقوط کنند. فکها با کمی زاویه عمودی روبروی یکدیگر قرار دارند ، بنابراین ذرات با پیشرفت به سمت پایین ، کوچکتر می شوند.
 
 خرد کردن فک
تنظیم ساده فاصله بین دو فک ، اندازه نهایی نمونه را تنظیم می کند. اصطلاح اندازه نهایی می تواند کمی مبهم باشد. این به حداکثر اندازه ذرات تقریبی در پایان خرد کردن اشاره دارد ، اما دامنه اندازه و توزیع می تواند به طور قابل توجهی بر اساس خواص مواد نمونه متفاوت باشد.
 
مزایای سنگ شکن فک
بسیاری از عوامل ، سنگ شکن های فک آزمایشگاهی را به گزینه مطلوب برای خرد کردن اولیه موثر و کارآمد مواد سخت ، شکننده و مانند سنگ تبدیل می کند.
 
صفحات مخالف فک کارایی کمتری در کاهش مواد سخت ، منعطف یا نرم به جای سخت و شکننده دارند.
اندازه های ریز آن نسبتاً بزرگتر از اندازه هایی است که با دستگاه های خرد کن ، آسیاب چکشی و انواع دیگر سنگ شکن تولید می شود.
محدوده اندازه نهایی ذرات به سختی مانند انواع دیگر سنگ شکن کنترل نمی شود.
نحوه انتخاب:
 
انتخاب بهترین سنگ شکن فکی برای کاربرد شما به طور طبیعی بر اساس اندازه ذرات ، حجم و خصوصیات مواد فله شما ، همراه با اندازه ذرات و مقدار مطلوب نمونه نهایی تنظیم می شود.
اندازه صفحات فک ظرفیت اندازه ذرات را محدود می کند و اندازه دهانه خوراک را تعیین می کند. به طور کلی ، حداکثر اندازه ذرات حدود 70-80٪ دهانه خوراک است ، اما این می تواند در تولید کنندگان و مدل ها متفاوت باشد. مواد فکی برای سازگاری با خواص سختی و سختی نمونه ها و افزایش عمر مفید در انواع مواد موجود است.